Favori Oyunlarım.

Yusuf Ekrem Tapan’ın Top 15 Listesi: 2018;

15: NEED FOR SPEED:Need For Speed” benim çok fazla oynamadığım ama çok beğendiğim bir oyundur. Herkesin seveceği bir oyun olmasa bile hız seven insanlar için ”Need For Speed ve Asphalt” 8 bir numaradır. Çünkü çok akışkan ve çok profesyonel. Ayrıca gelişmiş grafikler son derece modern araba ve tasarımlarla benim 2018 top 15 listemde 15. sırayı hak ediyor. ”Need For Speed” oynayan tanıdıklarım 10 üzerinden 9 veriyorlar. Bu nedenle ve oynayan herkesin beğendiği söylenebilir.

14: Zula: Zula çok iyi bir silah oyunudur. Benimde severek oynadığım bir oyun olduğu gibi çok akılcı bir silah oyunudur. Bu nedenle top 15 de olmayı hak ediyor. Son zamanların en favori oyunlarından biri olan ”Zula” çok sevildi. Ayrıca bir ”Türk” oyunu olduğu için benim gönlümde taht kurmuştur.

13: Nusrat: Nusrat bir Osmanlı döneminde Çanakkale Savaşında kullanılmış bir bomba yerleştirme gemisidir. İşte bu gemiyi oyuna döken T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı” bu gençleri geliştirecek ve güzel bir sistemde oynanan oyun Çanakkale Savaşını” konu aldığı için listeme girmesi yeterlidir. Tabi sadece bu nedenle değil çok gelişmiş bir oyu ve grafikleri çok iyi olmasa da iyi bir grafiğe sahip bir oyun olduğu için bu listede olmayı hak ediyor.

12: Clash Of ClansBu oyun çok iyi bir strateji-savaş oyunudur. Benim çok sevdiğim çok gelişmiş bir mobil oyundur. Dünyaca ünlü Clash Of Clans” bütün dünyada binilen bir oyun olduğu gibi her zaman yeni güncellemelerle oyuncunun karşısına çıkması çok iyi bir oyun olduğunu kanıtlıyor. Ayrıca gelişmiş grafiği profesyonel olmasıyla bu listede ilk 12 de olmayı hak ediyor.

11: Osm (Online Soccer Manger): Bu futbol oyunu çok gerçekçi ve çok güzel bir oyun bu oyunun yeri bende çok farklıdır. Her oynadığım saniyesinde zevk aldığım bir oyun. Bu nedenle blogumun ilk yazısı OSM’dir. Herkesin oynayabileceği bir oyun gibi gözükse de öyle değil sadece futboldan çok iyi anlayanların oynayıp zevk alabileceği bir oyun olduğundan ben oynadım ve çok büyük bir zevk aldım. Sizde almalısınız bence bu nedenle sizlere de tavsiye ediyorum. Bu oyun ilk 11 da olması gereken bir oyun olduğuna inanıyorum.

10: Wolf Team (Kurt Takımı): ”Wolf Team” benim değişilmez silah oyunlarımdan biridir. Kurt adam olmak, kafadan vurunca ”Tam kafadan” demesi, eğlenceli zaman geçirilmesi ve daha bir çok güzelliği var bende bu nedenle benim kolay kolay değişmeyeceğim bir oyundur. Siz değerli okuyucularıma da tavsiye ederim. Bu oyunun grafik ve konusuna hayran olduğum için ilk 10 de yer vermek istedim. Efsane bir oyundur unutmayınız…

9: Caunter Strike: ”Caunter strike” çok güzel ve eskilerin en sevdiği silah oyunlarından biridir. Benimde çok sevdiğim silahlarının çok modern ve sisteminin yani oyu tarzının çok iyi olması bu listede ve 9. sırada olmayı çok fazla hak ediyor. Eskilerin en büyük ve efsane silah oyunu yani Caunter Strike. 

8: Agar.io: Arkadaşlar ”Agar.io” çok güzel bir oyun insanlar çok beğeniyor, oynaması zevkli diyorlar. Ama ”Agar.io” güzel ve zevkli olduğu halde çok fazla hayel dünyasına yakın bunu oynamadan anlayamazsınız. İnsanların beğenmesi benim için her şeyden öncedir. Ayrıca benimde beğendiğim bir oyun olduğu için ”Agar.io” ilk 8 de yer alıyor.

7: War Roberts:War Roberts” bir savaş oyunudur. Bu oyun Rus asıllı ”pixonic şirketine sahiptir. Bu oyun benim hayatımda gördüğüm en güzel savaş oyunudur. Çok iyi bir mobil oyunu olan ”War Roberts” çok iyi grafiğe sahip çok zevkli bir oyundur. Herkesin bilmediği ve oynamadığı bu oyun benim için bu listede ve bu sırada olması kesinlikle çok doğru. Bu oyunu çok beğeniyor ve seviyorum. Bu seneki top 15 de 7. sıranın sahibi ”^War Roberts”.

6: Garena Free Fire: Bu oyun bir nevi ”Pubgnin” çakması diyebiliriz. O zaman niye bu listede çünkü sebebi şu; bu oyun çok sevilen oynayan kişiler tarafından yüksek not alan bu mobil oyun sık sık güncelleme yapıp tasarımı ve grafiği değiştirmesi sebebiyle ilk 15 de ve 6. sırada olması gerektiğini düşünüyorum.

5: Pubg (Playerunkgrnown’s Battleounds): Bu oyun yani ”Pubg” çok iyi bir oyundur. Hem silah hemde strateji oyunu olan ”Pubg” 2018 yılının en popüler oyunudur. Ya da oyunlarından biridir. Benimde çok sevdiğim bu oyun hem mobil hem de PC versiyonları olduğu için ve sık sık güncelleme yaptığı için bu listede ilk 5 de yer alıyor.

4: LEAGUE OF LEGENDS (LOL): League of Legends” bu seneki en aktif oyunlardan biridir. Yaptığı turnuvalarla sanki bir oyun değilde bir spor gibi hayranlara sahip olmuştur. Ülkemizde de yapılan turnuvalarda çok büyük ilgi gören ”League of Legends” bu sırada olmayı hak ediyor. Çünkü her zaman güncel olup çok iyi bir şekilde oyuncuları etkilemesi 4. sırada olması yetiyor.

3. Grand Theft Auto: Bu oyun yani ”GTA” çok binilen bir oyundur. Halk arasında ”GTA” olarak bilinir. Bu oyunun grafiği  ve çok büyük bir kitleye sahip olması onun çok iyi bir hale getirmesine ve ilk 3 de olması için yeterlidir. Tabi ama ”Grand Theft Auto” bu kadarla yetmiyor. Çok eskiler yani 1997 de başlayan bu seri hala geliştirilip bize sunuluyor. Bu nedenle dünyadaki en iyi oyunlardan biridir ve benim listemde de 3. sıradadır.

2. Call Of Duty: ” Call of Duty” çok iyi bir silah oyunudur. Çok bilinir ve çok sevilir. Benimde çok sevdiğim bir oyundur. Çok iyi bir seriye sahip olan bu oyun 2. dünya savaşı ve soğuk savaş yıllarını konu aldığı kadarda modern savaşı da konu alması benim için büyük bir özelliktir. Bu nedenle de listemin 2. sırasını ”Call Of Duty” süslüyor.

1. Age Of Empires: Bu oyun yani ”Age Of Empries” benim çok beğendiğim bir oyundur. Bu listenin en önemli ögesi yani 1.si ”Age of Empires” neden mi birinci? Sebebi şu; çünkü çok sevdiğim çok iyi bir savaş-strateji oyunu olduğu için ve oynayan insanların çok olgun ve çok önemli insanlar olması bu oyunun çok gelişmiş bir oyun olduğunun kanıtıdır.

Unutmayalım ki bu yazdığım oyunlar değişecektir. Bu oyunlar sadece top 15 ekibi 2019 yılında sizi top 30 bekliyor…

Sizde benim gibi hep oyunda kalın.

Allah’a Emanet Olun!..