İnsan Oyunlarla Gelişir mi?

Güze bir soruyu bugün sizle cevaplayacağız. Evet soru şu; Oyunlar İnsanları Geliştirir mi?

Aslında bu konu hakkında bir sürü cevap bulabiliriz. Aslında bu soruyu sorarken şöyle sormalıyız; Hangi oyunlar? Evet bir sürü oyun var. Hangisi zararlı hangisi faydalı bilebiliriz bazılarını da bilemeyiz. Ama şu var oyunlar eğlenmek için zaman geçirmek için ve boş zaman dediğimiz boşluğu doldurmak içindir. Açıkçası ben bir oyun bloggerı olduğum halde şunu diyebilirim sanal oyunlar insanları istediğimiz düzeyde geliştirmez. Ama dışarıda, sokakta veya sosyal hayatta oynanan oyunlar kesinlikle insanları geliştir.

Buna inanıyorum. Aslında oyun denilince herkes bilgisayarda, telefonda oynanan oyun sanıyor veya aklına o geliyor. Oyun veya oyunlar bu kadar değil hani bizim sokakta oynadığımız oyunlar. Hiç aklımıza gelmiyor mu? geliyor. Saklan baç, Körebe, İstop ve bunun gibi oyunlar da var. Eskilerden kalma beş taş, çelik çömlek ve misket gibi. Bizim zamanımızda taso diye bir şey vardı onu oynardık. Ama artık hiç bir şey eskisi gibi değil. İnsanların sosyalleştiği tek yer Pubg sanki. Herkes Pubg de hayır bende oynuyorum ama abartmıyorum. Bence oyunlar sadece sanla oyun olarak kalmamalı dışarıda oynadığımız o kadar oyun var. Ben bir blogerı olarak artık sadece sanal değil günümüzde ki çocukların oynadığı ve eski oyunları da yazacağım ve unutturmayacağım.

Şunu söylemek gererse oyunlar (bütün oyunlar) sadece çocukları 10 yaşından daha küçükleri geliştiren bir şeyler öğreten bilgilerdir. 10 yaşından büyükler için eğlence, zaman kaybı yada benim gibiler için meslek olabilir. Tabi oyun oynamayalım demiyorum aslında bu hayat bir oyun. Oyunu oynayanda biziz oyunu yöneten de ama benim sizlere tavsiyem sevdiğiniz ve kalitesinden emin olduğunuz iki veya üç oyununuz olsun daha fazlası zarar olabilir.

Bence biz bu konu hakkında dahada iyi bilgi edinmek için beraber tartışıp bu konu hakkında düşüncelerimizi sunabiliriz. Bunun için aşağıda ki linke girerek tartışma bölümümüze gelebilir yada sitemizi e-posta üzerinden takip edip yorum yapabilirsiniz.

Oyunlar hakkında ki istekleriniz ve sorularınızı yusufekremtapan@gmail.com e-posta hesabına meil atabilirsiniz…

Sizde benim gibi he oyunda kalın.

Allah’a Emanet Olun!..

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s